Erdei iskolában jártunk

A korábbi évekhez hasonlóan idén szeptemberben is megszerveztük hatodikosaink rendhagyó természettudományos foglalkozását, az erdei iskolát. A 6.a és 6. e osztályosokkal 1-1 napot a Várkertben töltöttünk.
Kiadós gyalogtúrát tettünk a Várkert és a Külső-Várkert útjain. Megismerkedtünk azokkal a fákkal és cserjékkel, melyek a 6. osztályos tananyag részét képezik. A nyíló őszi virágok, az érő termések felkeltették a gyerekek érdeklődését.
Újdonságként megtapasztalhattuk egy vizes élőhely jellegzetes élővilágát is a várkerti tónál. A nádas, a gyékényes, a tó közepén lebegő tavirózsák, a hínárnövények, az itt élő békák, szitakötők, molnárkák…. mind-mind új élményt jelentettek. A legnagyobb sikert a tóban élő kisebb halrajok és nagyobbra nőtt rokonaik etetése aratta.
A tapasztalatszerzést játékos vetélkedővel zártuk, mely során a gyerekek próbára tehették figyelmüket, emlékezetüket és fantáziájukat. A hasznosan töltött napot egy kis játszótéri kikapcsolódással tettük emlékezetessé.

Saár Györgyi
szaktanár-szervező