„II. Rákóczi Ferenc nyomában a Felvidéken” - Határtalanul kirándulás 2022.05.16-05.20.

Közzétéve: 2022.06.08.

5 napos szlovákiai kiránduláson vett részt májusban iskolánk hetedik évfolyamának 24 tanulója. Hárman voltunk kísérőik Tóthné Bogdán Zita és Vilman Melinda tanárnőkkel. A Szepességben, Sáros és Gömör megyékben jártunk, megismerve a Felvidék gyönyörű tájait, városait, és II. Rákóczi Ferenchez kapcsolódó helyszíneket.
Az első napon meglátogattuk testvériskolánkat Hetényben. A Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatónője, Czibor Angelika kalauzolt minket a településen: meglátogattuk a különleges, kék belső festésű református templomot, Tarczy professzor szobrát; az ötletes Születésfát, melynek minden levele egy évet jelképez, rajta az az évben született gyerekek nevével. Az iskolában az ottani hetedikes gyerekek láttak minket vendégül. Közös játékos kvízzel, üdítővel és sütivel vártak, bemutatták kedves, családias hangulatú intézményüket.

A teljes cikk itt olvasható!