Erdei iskolába jártunk

Közzétéve: 2021.10.07.
A tavalyi évben rendhagyó erdei iskolai programunk volt, de idén újra a hagyományokhoz híven a kupi Eszterházy Erdészeti Erdei Iskolába látogattunk el. Ebben az évben is a 6. évfolyamosok vettek részt ezen a foglalkozáson. A gyerekek hasznosan töltötték ezt a két napot, a tanulmányaikba is be tudják építeni az ott hallottakat. A nap egy kiadós sétával indult az erdészházhoz, ahol segítségünkre volt Kemendi Géza erdész, aki a Bakonyalja élővilágát sok érdekes történettel mutatta be. A délelőtti programunk a Tallós Pál tanösvény bebarangolása volt. Amellett, hogy a gyerekek sok érdekességet hallottak Géza bácsitól, izgalmas játékban is volt részük. A fákat átölelve, csendben hallgattuk a természet hangjait. Az idei évben bepillantást nyerhettek a diákok a fakitermelés rejtelemibe.
Kísérő tanárok: Miklós – Mátyás Beatrix, Vilman Melinda, Fiteró Hajnalka
Szervező: Saár Györgyi