Online informatika verseny 5. osztályosoknak - (Digitális Témahét)

Közzétéve: 2019.04.11.

Iskolánk informatikai munkaközössége a Digitális Témahétre időzítve iskolai versenyt szervezett az informatikát emelt óraszámban tanuló 5. évfolyamos osztályok, valamint az 5.e osztályos informatika szakkörösök számára. A 40 kérdésből álló online kitölthető tesztet a munkaközösség vezetője állította össze az ECDL-vizsga számítógépes alapismeretek és online alapismeretek moduljai alapján. A versenyen a 3 osztályból összesen 41 tanuló vett részt. A fenti két modul elméleti és gyakorlati kérdésekből áll. A vizsga sikeréhez 75 % elérése szükséges. Ha tanulóink - éles helyzetben - a gyakorlati feladatokat is hasonló sikerrel oldották volna meg, akkor ötödik osztályban az első 11 helyezett tanuló tett volna sikeres vizsgát, azaz a tanulók mintegy negyedrésze. (A vizsga elsősorban középiskolásoknak és felnőtteknek szól, s néhány kérdés túlmutat a tantervi anyagon.)

a verseny első 3 helyezettje (balról jobbra): Kereszt Rozina, Horváth Eszter, Sárközi Laura

Április folyamán a versenyt megszervezzük a hatodik évfolyamon is, majd ezt követik a szövegszerkesztési és a prezentációkészítési versenyek 7. ill. 8. évfolyamon.

Németh József

informatika munkaközösségvezető

Íme a sikeres vizsgához szükséges szintet elérő tanulók névsora, pontszáma és felkészítő tanáruk neve:

1. Horváth Eszter 5.c 39 pont  (98%) Németh József
2. Sárközi Laura 5.c 35 pont (88%) Vasváry Zoltán