Tarczys diákönkormányzati nap

Május 27-én, pénteken rendezte iskolánk a Diákönkormányzat napját. A programokat Vilman Melinda, a DÖK tanár vezetője irányításával állította össze és vezényelte le a tantestület. Ami nem volt egyszerű munka, hiszen össze kellett hangolni a helyszíneket, az időt, a sokféle állomást, a csoportok forgószínpad-szerű mozgatását. Minden osztály, minden tanuló részt vett a fizikai és szellemi kihívásokat jelentő feladatokban.
Az alsó tagozatban nem volt verseny, emléklapot és nápolyit kaptak jutalmul. Az osztályok menetlevelet készítettek, a meghatározott időbeosztás szerint vándoroltak az alábbi állomások között:
Feladat az állomásokon – vezetők
Mocsárjárás variációk – Tóth Gabriella
Hulahoppkarika – Kokas Judit
Filctollas ügyességi – Halász Marianna
Sorverseny – Butiné Kemenczki Anita
Papírpoharas célba dobás – Gicziné Horváth Katalin
Bója-próba – Fehér Ferenc
Szólások, közmondások játékosan – Nagy Judit
Vakációs plakát készítése, kisebbeknek nyári színező – osztályfőnökök.

A felsősök állomásai és a felelősök:
Célba lövés tapadókorongos nyíllal – Dudás Szabolcs
Lepedős röplabda – dr. Bánhidiné Csapó Ágnes
Vizes ügyességi játék – Gyurkó Zita, Vasváry Zoltán
Pingponglabdás ügyességi – Boldog Krisztina
Kresz teszt – Gyenge Ferenc
Vakvezetés csapatban – Rostáné Horváth Ida
Sorverseny – Butiné Kemenczki Anita
Szellemi vetélkedő – osztályfőnökök
Plakátkészítés vakáció témában – Tischler Róbertné
Gyufa-fejtörő – Zsuponics László

Hogy érezték magukat a médiaszakkörösök?
Horváth Bendegúz 3.e: Én legjobban a könyvtárban érzetem magam pénteken, ahol szólásokat, közmondásokat találtunk ki PPT-ről. A rajzok mulatságosak, ötletesek voltak. A megfejtésben és magyarázatban sok osztálytársam ügyeskedett. Én találtam ki a következőket: Az egyik kutya, a másik eb, Nem esik messze az alma fájától, Tejben-vajban fürösztik, Összeakasztják a bajszukat, Égnek áll a haja, Csupa fül vagyok, Ágynak dől, Az egyik 19, a másik egy híján 20.
Hubert Vivien Csenge 5.a: Pataki Brenda osztálytársammal együtt a vakációs rajzot készítettem. Filctollat és ceruzát használtunk. Pálmafás szigetet rajzoltunk, színes betűkkel a feliratot, alatta virágokkal díszítettünk. A hátteret jobban kitölthettük volna, hogy a nyaralás élményét jobban visszaadjuk.
Buti Alíz 5.a: Nekem tetszett a pálcikás kvíz, amelyben gyufapálcikákból raktak össze egy hibás feladatot. Nekünk kellett megtalálni minél rövidebb idő alatt, melyik pálcika áthelyezésével lesz jó az eredmény. Jó volt a kresz teszt, ahol Rachellel dolgoztam együtt, a legtöbb közlekedési táblát felismertük. Érdekes volt a lepedős röplabda játék is.
Chellappa Rachel 5.a: Nekem bekötötték a szemem a vakvezetés csapatban feladatban. Először féltem, hogy nekivezetnek az osztálytársaim a székeknek, az akadályoknak. De aztán olyan jól mondták, hogy balra vagy jobbra forduljak, merre, mekkorát kanyarodjak, hogy teljesen megbíztam bennük. Aztán többen is vállalták a szemük bekötését.
Polgár Hanna Dóra 5.a: Nekem az ugrókötelezés tetszett a legjobban. Igaz, menet közben még nem tudom folyamatosan hajtani a kötelet. A sorverseny persze időre ment, sajnos az 5.e-sek legyőztek bennünket. Nehéz volt, amikor pingponglabdát egyensúlyoztunk, közben szlalomoztunk.
Kiss Dorina 6.e: Én Lőrincz Dorkával együtt rajzoltam a vakáció témában. Ceruzát, vízfestéket, temperát használtunk. A kartonpapír alsó részére homokos tengerpartot késztettünk labdázó, napozó, várat építő gyerekekkel. A vízben fürdenek, búvárkodnak, messze hajó úszik. A hullámok fölé az utolsó percekben rajzoltam egy világítótornyot. A levegőben száll egy repülő, ami húzza a vakáció feliratot. A maximális 10 pontot kaptuk, de nekem sokkal jobban tetszik a 8.e, 8.c és a 7.e plakátja, a miénk nem szép.
Tischler Róbertné Timi néni hozzászólása: Négy osztály kapott 10 pontot a felsőben, akiket Dorina felsorolt. Az alsósokat nem pontoztuk, de közöttük is készültek kiváló rajzok. Azért volt jó a két 6.e-s lány rajza, mert a témát ötletesen, részletezve kifejtik, több jelenetet ábrázolnak, még ha nem is olyan feltűnőek, harsányak, mint a másik 3 plakát. Teljesen megfelelnek a meghatározott feltételeknek:
- töltsék ki az egész képet
- nyári téma legyen
- a vakáció felirat látható, felismerhető legyen.
Az aulában megtekinthetők a rajzok, mindet nem is tudtuk elhelyezni a paravánokra.