Újabb sikerünk a Kozma László informatikai verseny országos döntőjében

Közzétéve: 2021.05.04
2021. 04. 24. XIX. Kozma László Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny, országos döntő. Szervező: Informatika- Számítástechnika Tanárok Országos Egyesülete, Százhalombatta

5. osztályosok
III. Sári Alex 5.a (66 %-os teljesítménnyel) - felkészítő tanár Zsuponics László

6. osztályosok
IV. Hatvani Márk 6.c (89 %-os teljesítménnyel) – felkészítő tanár Németh József

A Kozma László Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Versenyt már 19. alkalommal szervezte meg az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete. 5. és 6. osztályban minden iskola 1-1 versenyzővel indulhatott.
Az 1. forduló 2020. őszén zajlott iskolánkban és feladatai a következők voltak: Internetes kutatómunka, szövegszerkesztés, prezentációkészítés, grafika. Mindkét évfolyam ugyanazokat a feladatsorokat oldotta meg.
Az 1. forduló alapján Sári Alex 5.a osztályos tanulónk 78 %-os teljesítménnyel, a 4. helyen jutott a 2. fordulóba, Hatvani Márk 6.c osztályos tanuló 5. helyen jutott be a 2. fordulóba, 93 %-os teljesítménnyel.

2021. márciusában volt a 2. forduló, ahol internetes kutatómunkát kellett végezni. Alex itt 15 pontot gyűjtött a 20-ból (75 %-os teljesítmény), s maradt a 4. helyen (összességében 77,5 %-os teljesítménnyel). Márk 17 pontot szerzett a 20-ból (85 %-os teljesítmény), s maradt az 5. helyen (összességében mintegy 92 %-os teljesítménnyel). Mindketten bejutottak a döntőbe, ami végül nem Százhalombattán, hanem online módon, a versenyzők otthonában zajlott 2021. április 24-én. Ez azt is jelentette, hogy a versenybizottság közvetlenül a tanulókkal volt kapcsolatban, s az esetleg fellépő informatikai vagy technikai problémák megoldását a tanulóknak maguknak kellett megoldaniuk.
A döntő az office.com felületén zajlott 2021. április 24-én, ahova a tanulók kaptak egy belépési jogosultságot. A döntő feladatai az első 2 forduló feladataihoz hasonlóak voltak.

Az eredményhirdetésre egy hetet kellett várni:
A döntőben Sári Alex 45 pontot szerzett (50 %-os teljesítmény), s összesítésben 66 %-os teljesítménnyel magabiztosan előrelépett a 3. helyre.
Hatvani Márk a döntőben 76 pontot szerzett (84 %-os teljesítmény), s összesítésben 89 %-os teljesítménnyel előrelépett a 4. helyre. A verseny szorosságát mutatja 6. évfolyamon, hogy Márk 185 pontot szerzett meg a 210-ből, ami csak 3 ponttal kevesebb az első helyezett pontszámánál, illetve az első helyen végzett tanuló eredménye csak 3 %-kal volt jobb, mint a hatodik helyen végzett tanulóé.
Gratulálunk!

Németh József mk. vez.