Nemzetközi számítógépes rajzverseny 2021 - eredmények

Közzétéve: 2021.04.21.

A versenyt eredetileg a Digitális Témahétre terveztük, de a járványügyi helyzet miatt módosítottuk az időpontját és a lebonyolítás módját. A határidő leteltéig 3 ország 10 iskolájából 40 tanuló nevezett a versenyre a 3-8. osztályosok közül. Mivel a tanulók otthon készítették el a rajzaikat, ezért, hogy elkerüljük a beküldéskor fellépő esetleges technikai gondokat, a tanulók néhány nappal korábban megkapták a feladatot. A rajzokat április 19-én 14 óráig kellett egyénileg, vagy a tanárukon keresztül visszaküldeniük. A pápai iskolák közül nevezett a Tarczy Lajos Általános Iskola és az Erkel Ferenc Ének-zenei Általános Iskola. A Pápa-környéki iskolák közül a lovászpatonai Bánki Donát Általános Iskola, az ajkai Bródy Imre Gimnázium, a devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és az Ugodi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola nevezett. Romániából neveztek a Scoala Gimnaziala Emil Garleanu, Baraganu és a High School "Lucian Blaga" Constanța tanulói, illetve Szlovákiából a John Amos Comenius Lutheran Grammar School in Košice tanulói.
A zsűri tagjai voltak: Szalainé Kálovics Erzsébet nyugalmazott tanító, mesterpedagógus, Kohuth Helén rajztanár és Zsuponics László informatika tanár (a zsűri elnöke).
Az idei versenyünk témája a természethez kapcsolódott, mottója: Ki a természetbe! "Nézz mélyen a természetbe és mindent jobban fogsz érteni.”(A. Einstein). A hideg téli napok és a sok bezártság után a versenyzők azt a feladatot kapták, hogy rajzaikon mutassák be a bennünket körülvevő természet szépségét!
A rajzon szerepelnie kellett a "Természet" feliratnak (magyarul vagy angolul). A zsűri tagjai a rajzokat esztétikai és technikai szempontból értékelték (pl. hogy a versenyzők a rajz készítése során mennyire alkalmazták a különböző szerkesztési műveleteket: másolást, tükrözést, forgatást, döntést, …).

Horváth Anna (3.a) rajza (Tarczy)

A zsűrinek nehéz dolga volt, s több pontegyenlőség is született. 7-8. osztályban különösen sok versenyző indult, így ott több megosztott helyet is kiadtunk.

Minden versenyzőnek küldünk egy emléklapot, az első három helyezést elérő tanulók pedig oklevélben részesülnek.
Íme az első 3 helyezett kategóriánként:
3-4. évfolyam
I. Horváth Anna 3.a. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa – felkészítő Sashalmi Tamásné
II. Szabó Bernadett 3.a. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa - felkészítő Sashalmi Tamásné
III. (megosztva): Csonka Sándor 4.o. Lovászpatonai Bánki Donát Általános Iskola - felkészítő Jáger Barnabás
és Mocskonyi Kökény 4.a Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa - felkészítő Turi Ilona

Györkös Kornél (5.a) rajza (Tarczy)

5-6. évfolyam
I. Györkös Kornél 5.a. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa – felkészítő Németh József
II. Feraru Raluca 6.o. Scoala Gimnaziala Emil Garleanu, Baraganu (Románia) - felkészítő Bolându Nicolae-Bogdan
III. Szabó Jázmin 6.c. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa – felkészítő Németh József

Szakács Boglárka (7.e) rajza (Tarczy)