170 év után is Petőfi Sándor nyomdokain! - (Digitális Témahét)

Közzétéve: 2019.04.15.

A Digitális Témahét idén egy sokoldalú költőről, Petőfi Sándorról szólt a Tarczyban, aki 170 évvel ezelőtt, 1849-ben tűnt el a csatatérről. Az évforduló, a hős költő tiszteletére alakítottuk a hetet.
A 8.c osztály tanulói változatos, egyéni és nagyon érdekes feladatokkal álltak elő egy vetélkedő megszerkesztésével, amely az 5. osztályosoknak készült. Így közösön emlékeznek vissza Petőfi Sándorra.

Feladatok:
Készült egy film a Pápán található Petőfi-emlékhelyekről, ahol osztálytársaink voltak az előadók, szerkesztők, vágók és operatőrök is. Miután megtekintették a filmet az 5. osztályosok, egy kérdéssort kellett megválaszolniuk.
A filmet készítették: Csiszár Kitti, Érsek Alexandra, Horváth Réka, Pintér Dominika, Kövi Fanni, Ruzsás Eszter

Mint tudjuk, Petőfi életében nem egy meghatározó személy volt. Ezért ebből adódóan létrejött egy képrejtvény, amelyben a költő életében fontos szerepet betöltő személyek voltak elrejtve. Ezeket kellett felismerni, majd megnevezni.
Készítője: Horváth Réka

Logó, jelvény, címer tervezése a hős Petőfinek, amely élete fontos céljait ábrázolja (lásd kép)
Készítette: Farkas Dániel

Verspuzzle: 1849-ben írt, a diákoknak nem ismert Petőfi Sándor vers soraiból kellett rekonstruálni az eredetit.
Készítője: Fleck Nikol

Vaktérkép: Mivel Petőfi nem kevés helyen járt, így egy gondolat átröpült fejünkben. „Mi lenne ha megnéznénk ezeket?” Nem kellett sokáig ezen agyalni, hiszen meg is valósítottuk.
Készítője: Tekán Barnabás

Párkereső: Sok az évszám és a hozzá fűződő helyszín? Van rá egy okos megoldás.
Készítette: Grácsmann Ákos

Szófelhő: A költőhöz bizony sok név, hely és vers kapcsolódik, mint ahogy azt már említettem. Ezért egy diák ezeket összesítette és látványosan egybeszerkesztette nekünk.
Készítője: Bacsó Szilvia

Életrajzi totó összeállítása online megoldással.
Készítette: Keresztes Márk

Titkosírással készült szöveg: Szívesen olvasnál különleges dolgokat a költőről? Dolgozz meg érte! Erre egy kódolt szöveg megfejtése után lesz lehetőséged! A feladat a „33 érdekesség Petőfi Sándorról, amit már elfelejtettél” újságcikk segítségével jött létre.
Készítője: László Tünde

Ruzsás Eszter szófelhője

Az 1848/49-es szabadságharc zászlajai
Készítette: Aradi Bálint

Képzeletbeli aggódó levél: Szendrey Júlia nevében íródott, a harctéren a szabadságért küzdő Petőfi Sándorhoz.
Készítője: Kiss Vanessza

Lyukas szöveg összeállítása: A szövegből hiányzó, fontos információ pótlása a költőről.
Készítette: Kövi Fanni

Tekán Barnabás előadása Petőfiről.

Izgalmas volt számunkra ez a digitális visszaemlékezés. Sokat gondolkoztunk, „vajon mit is csinálhatnánk?” Osztályfőnökünk segítségével hamar megtaláltuk a megoldást. A gyerekek csak ötleteltek megállás nélkül, hogy hogyan is tudják megvalósítani az elképzeléseiket. Végül sok gondolkodás, nevetés és ötlet társaságában megcsináltuk! Örülök, hogy részt vehettem ebben, és remélem az 5. osztályosok is örömmel, kíváncsian és haszonnal oldják meg a feladatokat.

A cikk szerzője: László Tünde 8.c