Nemzetközi számítógépes rajzverseny a Tarczyban (Digitális Témahét)

Közzétéve: 2019.04.10.

A Digitális Témahét első napján, 2019. április 8-án rendeztük meg a hagyományos nemzetközi számítógépes rajzversenyünket. A versenyre 53 tanuló nevezett 3 országból: a pápai iskolák közül nevezett a Weöres, a Tarczy, a Szent István és az Erkel iskola - a Pápa-környéki iskolák közül a csóti, a lovászpatonai, a városlődi, a kislődi - Romániából a Scoala Gimnaziala Emil Garleanu (Baraganu), Szlovákiából pedig a Tarczy Lajos Alapiskola (Hetény). A romániai és a szlovákia testvériskoláink 6-6 tanulója online módon vett részt a versenyen, a többiek pedig iskolánk 3 informatika termében oldották meg a feladatokat. A verseny főszervezője Sashalmi Tamásné, a zsűri elnöke Englertné Nyerges Rita volt.

Az idei versenyünk a robotikához kapcsolódott, hasonlóan a legutóbbi Tarczy-nap programjához, hisz a robotok már nem a jövőt jelentik, hanem itt vannak a jelenben. A 21. században a robotok programozása a gondolkodást, a kreativitást fejleszti. A versenyzők feladatul kapták, hogy készítsenek egy színes rajzot, melynek témája a robotok világa. Az elkészítéshez a PAINT rajzprogram eszközeit használhatták. A rajzon szerepelnie kellett ROBOTOK A 21. SZÁZADBAN c. feliratnak (magyarul vagy angolul). A zsűri 2 tagja - Englertné Nyerges Rita és Turi Ilona – a rajzokat technikai szempontból értékelte, pl. hogy a versenyzők a rajz készítése során mennyire alkalmazták a különböző szerkesztési műveleteket (másolást, tükrözést, forgatást, döntést, …), a 3. zsűritag, Kohuth Helén pedig esztétikai szempontból pontozott.

Németh József

informatika munkaközösség-vezető

Az első 3 helyezett kategóriánként:
3-4. évfolyam
I. Nagy-Luttenberger Balázs 3.a.Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa – felkészítő Gicziné Horváth Katalin
II. Ruzsás Máté 4.c. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa - felkészítő Szalainé Kálovics Erzsébet
III. Farkas Petra Csenge 4.o. Csóthi Géza Általános Iskola, Csót - felkészítő Orbánné Kiss Katalin

5-6. évfolyam
I. Rábaközi Bence 6.o. Csóthi Géza Általános Iskola, Csót - felkészítő Orbánné Kiss Katalin
II. (megosztva) Sós Veronika 6.a. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa - felkészítő Szakácsné Kokas Judit és Téglás Gergely 6.o. Hetény (Szlovákia) - felkészítő Rancsó Andrea
III. Paksi Nóra 6.o. Szent István Római Katolikus Általános Iskola, Pápa - felkészítő Englertné Nyerges Rita

7-8. évfolyam
I. Szecsődi Vajk 7.a. Tarczy Lajos Általános Iskola, Pápa - felkészítő Németh József
II. Csatári Zsófia 7.o. Csóthi Géza Általános Iskola, Csót - felkészítő Orbánné Kiss Katalin
III. (megosztva) Krenács Tímea 7.o. Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola - felkészítő Nagy István és Balan Cosmin 8.o. Scoala Gimnaziala Emil Garleanu, Baraganu (Románia) - felkészítő Paraschivescu Vrejoiu Eliza

A teljes eredménylista innen tölthető le.

A verseny tarczys helyezettjei (balról jobbra): Szecsődi Vajk 7.a, Ruzsás Máté 4.c, Nagy-Luttenberger Balázs 3.a és Sós Veronika 6.a