Iskolai ünnepség október 23. alkalmából

Az idei tanévben a 7.e osztályosok vállalták osztályfőnökük, Bertalan Ágnes vezetésével az 1956-os forradalom és szabadságharc előtt tisztelgő műsor rendezését. Összeállításuk felidézi a sztálinista terror és a szovjet megszállás elleni népfelkelés eseményeit. Az általános iskolás korosztály számára is érthetően bemutatják, milyen történelmi helyzet előzte meg a forradalom kitörését, melyek voltak az egyetemisták, a forradalmárok legfontosabb követelései, a szabadságküzdelem meghatározó mozzanatai, a harc; majd a bukás és a megtorlás. Narrátorok Szalai Lóránt és Varga Máté. Nagy Imrét, a mártír miniszterelnököt Kiss Bence (Öcsi) személyesíti meg. A verses blokkok közreműködői: Lőrincz Dorka, Dolgos Lilien, Kiss Dorina; Rendes Abigél, Farkasdy Szófia, Kapfinger Gergő, Györke Barnabás, Kálmán Koppány, Strommer Áron, Kiss Bence (Ben), Nagy Róbert. Az átélést hang-effektek és a kort felidéző zeneszámok részletei segítik. A küzdelmet leverő szovjet géppuskásokat Chellappa- Németh Daniel, Koppány, Barnabás és Gergő jelenítik meg. A 7. e-sek a jeles napról szóló műsort kétszer adják elő az aulában, külön az alsósoknak, külön a felsősöknek október 20-án délelőtt.

A médiaszakkörnek nyilatkozott: Rendes Abigél és Szente Réka 7.e