Színházban voltunk: Héraklész a fürdőszobában

Február 26-án Tóthné Bogdán Zita és Nagyné Egyházi Edina tanárnő kísért bennünket a színházba. Az ifjúsági bérlet keretében a celldömölki Soltis Lajos Színház előadását láttuk. A címe: Héraklész és a Slepp volt. Egy András nevű fiú volt a főszereplő, aki történelemből egyest kapott. Bánatában a fürdőszobába zárkózott be. Három barátja, két lány és egy fiú segített neki megtanulni a következő leckét, Héraklész hőstetteit a görög mitológiából. A fiatalok megújították a mítoszt és a hírnök szerepét. Telefont kapott, orrcsipeszt. Zeusz parancsára ki kellett takarítania egy istállót, ami a darabban a fürdőszoba volt. Az olimposzi isteneket, a halhatatlanságot és a halandóságot különféle színű mosószerek jelképezték. A Zuhanyrózsa sziszegő kígyóvá változott. Sok hasonló ötlet segített a főhősnek, hogy másnapra alaposan megjegyezze a tananyagot, ötösre feleljen. Én legszívesebben még egy csattanóval fejeztem volna be a történetet, hogy a fürdőszobai rendetlenség miatt egy hét szobafogságot kap a szüleitől. A nézőtér tele volt, a Tarczyból is sokan voltunk, csak az én osztályomból hatan élveztük a pörgős, zenés darabot.

Buti Alíz 6.a médiaszakkör