Első lettem a területi szépkiejtési versenyen

Február 6-án a Türr István Gimnáziumban rendezték az ajkai, devecseri, pápai diákok számára a Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulóját, melyen én képviseltem a Tarczy-iskola 7-8. osztályosait, Szabó Bernadett (6.a) az 5-6. osztályosokat. A verseny a kötelező, ismeretlen szöveg felolvasásával kezdődött, ami a beszédkultúráról szólt, a helyes hangsúlyozásról, a jó tagolásról stb. Én a 4. sorszámot húztam, volt időm a felkészülésre. Majd a szabadon választott szöveggel folytattuk. A korábbi napokban a hazaszeretet vonatkozású, „Szerelmes földrajz” címűt választottam, és készültem a felolvasására. A szabadon választottnál mindenki hallhatta a többi versenyzőt. Előadásomban nem ejtettem hibát, igyekeztem az izgalmat is legyőzni. A Református Kollégium igazgatóhelyettese, Mayerné Pátkai Tünde; a Petőfi-gimnázium magyartanára, Csarmasz Ágnes és Nagy Imre újságíró alkotta a zsűrit. Szereplésemet megdicsérték, első helyezéssel jutalmaztak. Az országos verseny zárását, a regionális döntőt Balatonbogláron rendezik a dunántúliak és a budapestiek számára 2024. április 11-13. között. Tanárommal, egyben osztályfőnökömmel, Kissné Papdi Annamáriával folytatjuk a felkészülést a döntőre.

Földing Csanád 8.e, médiaszakkörös