Iskolai szövegértési verseny

Október 16-19. között zajlottak iskolánkban a 4-8. osztályosok szövegértési versenyei. Hétfőn a nyolcadikosok a Duna hídjai Budapesten című szöveget kapták, a hozzá kapcsolódó sok és nehéz kérdés megválaszolásával, térkép kitöltésével döntötték el, ki a legjobb közülük. Barkóczi Nóra (8.e) kiemelkedett a mezőnyből, 20 ponttal többet ért el a 2. helyezettnél, Vig Bendegúznál (8.a). Csékei Máté (8.e) szerezte meg a 3. helyezést. Kedden a hetedikesek a Csillagok című szöveggel, kérdéssorával, táblázatával küzdöttek. Lőrincz Dorka (7.e) meggyőző fölénnyel nyert. 2. Kiss Bence (Ben 7.e), 3. Kálmán Koppány (7.e). A hatodikosok a Szemlőhegyi-cseppkőbarlangról kaptak egy ismertető szöveget, adatsort, alaprajzot, fotókat. A feladatlapot Szakács Pankának (6.e) sikerült legjobban megoldani. 2. Szabó Bernadett (6.a), 3. Bauer Emma (6.e). Az ötödikesek a Milyen a folyók torkolata? című ötödikes tankönyvi anyag megértésével hadakoztak több-kevesebb sikerrel. Némelyikük már-már feladta a keresést, ha nem találta a szövegben a választ, vagy nem tudta kikövetkeztetni. A kétféle torkolatot (delta és tölcsér) összehasonlító táblázat kitöltése sokuk figyelmét, ügyességét meghaladta. Nem így Péntek Lívia Lilláét (5.e), aki első helyezett lett. 2. Pődör Rozina (5.e), 3. Karácsonyi Lilla (5.e).

Csütörtökön gyűlt össze a legnépesebb mezőny, 19 fő, a negyedikesek közül. A vörös gém nevű madárról olvastak, vizsgálták fotóit, keresték a válaszokat. A szöveg látszólag könnyű és érdekes volt, de a kérdéssor összetett, sokrétű és nehéz. Ebben a korosztályban lett a legszorosabb az eredmény. Csak 1-1 pont különbség döntött egészen a 6. helyezettig. Hiába, sok ügyes tanulónk van. Első Horváth Bendegúz (4.e), 2. Simon Benedek (4.c), 3. Mód Szófia (4.e). A feladatlapokat összeállította és a versenyt szervezte Kaprinayné Megyeri Zsuzsanna. Gratulálunk a helyezetteknek, akik az oklevél és csokoládé jutalmat az október 23-i ünnepség után vették át Venczel Csaba igazgatótól. Gratulálunk minden résztvevőnek figyelmük összpontosításáért, a nagy akaraterőért, amit a verseny alatt tanúsítottak.

Médiaszakkör