Közzétéve: 2017. április 10.
4. a osztályos gyerekek, szülők, tanítók kaptak meghívást arra a vasárnapi geotúrára, melyet Czibula György vezetett. Németbányáról indulva Iharkút fele vettük az irányt. Utunk során sok új információval gazdagodtunk. Megismertük az elegyes erdő fogalmát, a különböző fafajták kérgének ismertetőjegyeit, az aljnövényzetet alkotó virágokat, a babérboroszlánt...
A madársóskát meg is kóstoltuk. Meghallgattuk többek között a csilpcsalp füzike, mezei pacsirta tavaszi „énekét". Ismerkedtünk a földtani korok fogalmával. A gyerekek számára szinte elképzelhetetlen „millió éveket" egy mérőszalag segítségével szemléltette túravezetőnk. A kőzetek kialakulásáról is sokat hallottunk. Nemcsak meghallgattuk az adott kőzet jellemzőit , láttuk színét, alkotóelemeit, tapintással közelről is megvizsgálhattuk a kőzetmintákat. Néhány bátor vállalkozó a túravezető állítását még a kőzet megnyalásával is ellenőrizte. Utunk során elérkeztünk Iharkútra, a hajdani bauxitbánya területére. Ezen a területen néhány éve dinoszauruszleletekre bukkantak, s azóta is minden nyáron folytatódik a leletek feltárása Ősi Attila vezetésével.
A kellemes túra végén Németbánya közelében még medvehagymát is gyűjtöttünk.
Akik éltek a meghívással, s eljöttek a túrára - élvezve a tavaszi friss levegőt - sok természeti ismerettel lettek gazdagabbak. Májusban a Cuha-völgybe terveznek túrát a szülők.
Turi Ilona
tanító 4.a